I Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjów „Sprache von Goethe”

18 marca 2015

W dniu 18 marca odbył się w naszej szkole drugi etap I Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjów „Sprache von Goethe”.  Jego koordynatorem była p. Grażyna Witkowska – nauczycielka j. niemieckiego; w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu pomagał uczeń kl. 2LOI Błażej Mróz.

Pierwszy etap odbył się 12 stycznia 2015r. w gimnazjach, które zgłosiły swój udział. W drugim etapie, wzięły udział 3-osobowe zespoły, złożone ze zwycięzców etapu szkolnego. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, obejmującymi zagadnienia leksykalno-gramatyczne oraz wiedzę o Niemczech.

Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum w Zabrodziu (op. Monika Orłowska-Więch), drugie miejsce – Gimnazjum w Rząśniku (op. Jolanta Undziakiewicz), trzecie miejsce – Gimnazjum w Porębie (op. Mariola Mórawska). Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, która wręczyła dyrektor naszej szkoły, p. Elżbieta Michalik.

BM

Odnośniki