I nagroda dla Zuzanny Sitek z klasy IILZ4 w XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.

2 czerwca 2021

W 2021 roku przypada 200 rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida – wybitnego poety, który mieszkał w naszej okolicy (w miejscowości Głuchy). W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury Sejm i Senat RP ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida, a Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce, przygotowało konkurs na cześć artysty. 22 maja odbył się finał XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”. Konkurs składał się z części recytatorskiej, poezji śpiewanej, a także specjalnej na wyjątkowy jubileusz – kategorii plastycznej, która obejmowała rysunek, komiks i logotyp konkursu.

W konkursie plastycznym wzięła udział uczennica naszej szkoły – Zuzanna Sitek z klasy 2LZ4, która zajęła 1 miejsce w kategorii logotyp konkursu uczniów klas średnich. Zwycięska praca została umieszczona na torbach dla zwycięzców pozostałych kategorii.

Zuzanna w następujący sposób uzasadnia  koncepcję pomysłu wykorzystanego w logotypie: „W swojej pracy starałam się podkreślić wartość pochodzenia Cypriana Kamila Norwida i jego powiązania z naszą ziemią – stąd logo jest w kształcie Polski, a miejsce zamieszkania poety, oznaczyłam sercem. Logotyp musiał zawierać atrybuty artysty, dlatego ważnym elementem ilustracji jest pióro i napis umieszczony na zwoju. Czcionka, której użyłam miała symbolizować rozlany tusz, a także odręczne pismo. Utrzymałam pracę w fioletowej kolorystyce, która kojarzy mi się z atramentem i samym artystą.”

      Serdeczne gratulacje dla uczennicy, która wykazała się szczególnym zaangażowaniem w trudnym czasie epidemii!

 

Zuzanna Sitek

Agata Zawadzka

I nagroda dla Zuzanny Sitek z klasy IILZ4 w XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.
I nagroda dla Zuzanny Sitek z klasy IILZ4 w XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.
I nagroda dla Zuzanny Sitek z klasy IILZ4 w XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.
I nagroda dla Zuzanny Sitek z klasy IILZ4 w XX edycji Jubileuszowego Konkursu „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.

Odnośniki