I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

13 grudnia 2015

W tym wpisie:  Akcje charytatywne w ZS3 przedstawiamy efekty naszych starań niesienia pomocy. Zapraszamy!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia obdarowujemy się nawzajem. Możesz wybrać jedna z form pomocy lub zaangażować się w wiele działań. Oto one:

1. Akcja „Szlachetna Paczka” – organizator Samorząd Szkolny  ( Robert Szulęcki, Lidia Chmielewska)
  2. Zbiórka karmy dla zwierząt- organizator uczniowie klasy II LOI( Agnieszka Zdrojewska)
  3. Akcja „Góra grosza”- organizator uczniowie klasy III TE( Joanna Świetoń)
  4. Pomoc Rodakom na Wschodzie- organizator uczniowie klasy II LOE( Agnieszka Wydryszek)
  5. „Jest robótka”- kartki i zabawki dla dzieci z DPS w Niegowie II TE ( Matylda Maliszewska, II LOI Agnieszka Zdrojewska)
  6. Zbiorka zabawek i innych upominków dla dzieci DPS w Gaju – Fiszorze- organizator I LOL( Elwira Sawicz- Bakuła)

Drodzy uczniowie wierzę ,ze macie wielkie serca i przyłączycie się do akcji organizowanych w naszej szkole, aby nieść pomoc i uśmiech dla innych.

Zasady – uczniowie z danej klasy wybierają sobie rodzinę i dla niej szykują paczkę świąteczna . jest to ogólnopolska akcja a wnaszej szkole w dniach 11 i 12 grudnia będzie zorganizowany magazyn dla najbliższego rejonu. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl

znajdziesz produkty, które są potrzebne. Dokładne wiadomości u organizatorów oraz na stronie www.szlachetnapaczka.pl

2. Zbiórka karmy dla zwierząt– organizator uczniowie klasy II LOI( Agnieszka Zdrojewska)

Akcja kolejny raz organizowana w naszej szkole. Zapewne kchasz i lubisz zwierzęta. Pomóż im w trudnym zimowym okresie i przynieś do Sali 11 lub uczniów II LOI karmę dla zwierzaków.

3. Akcja „Góra grosza”– organizator uczniowie klasy III TE( Joanna Świętoń) jak w poprzednich latach zbieramy grosze aby pomóc osobom z Domów Dziecka w ich usamodzielnieniu. Na pewno posiadasz w domu monety : 1 gr,………i większe. Może mają je  Twoi najbliżsi. Zbierz i przynieś do Sali NR 5 do Pani Joanny Świętoń lub uczniów klasy III TE.

4. Pomoc Rodakom na Wschodzie– organizator uczniowie klasy II LOE( Agnieszka Wydryszek)

Nasi Rodacy na wschodzie są często w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Może Ty i Twoja rodzina moglibyście ich wspomóc głównie w produkty spożywcze długoterminowe np.: ryz, cukier, mąka, makaron, kasze, olej, konserwy, słodycze . Jeżeli tak skontaktuj się z Panią Agnieszką Wydryszek , Izabelą Prus z klasy II LOE lub z uczniami z tej klasy i przynieś produkty do Sali 17.

5. „Jest robótka” – to bardzo prosta akcja wywołania uśmiechu na twarzach podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.

Wejdź na stronę :  http://jestrobotka.blogspot.com

Dowiedz się  szczegółów akcji, zapoznaj się z charakterystyką podopiecznych namów uczniów swojej klasy i zgłoście do Pani Matyldy Maliszewskiej swój udział.

6. Zbiórka zabawek i innych upominków dla dzieci DPS w Gaju – Fiszorze- organizator I LOL( Elwira Sawicz- Bakuła)

To piękna inicjatywa młodzieży z klasy ILOL. Zachęcają wszystkich aby przynieśli do szkoły upominki, które wywołają uśmiech na twarzach podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Gaju – Fiszorze. Szczegóły tej zbiórki u pani Elwiry Sawicz Bakuły lub u uczniów z klasy ILOL.