II edycja konkursu literacko-plastycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

1 lutego 2021

Zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r.

Już po raz drugi z inicjatywy marszałek Sejmu Elżbiety Witek, 25 stycznia 2021 podczas konferencji prasowej zainaugurowano II edycję ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940″. To projekt, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. Patronat nad przedsięwzięciem konkursu objęła Kancelaria Sejmu.

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

  • Plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,
  • Literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,
  • Tekst piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2021 r.

Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdej z trzech kategorii. Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne tylko w języku polskim. Nie jest dopuszczalne składanie prac zbiorowych. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są cenne nagrody.

 

Szczegółowe informacje o konkursie (regulamin i karta zgłoszenia) znajdują się na stronach internetowych 

Ministerstwa Edukacji i Nauki 

oraz

Kancelarii Sejmu

 

Zachęcamy do udziału!

Odnośniki