III Konkurs piosenki żołnierskiej

22 marca 2019

Dnia 22 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920r w Urlach (powiat wołomiński) odbył się III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W placówce tej prowadzony jest pion certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentowały na tym wydarzeniu trzy uczennice: Weronika Wojtaszek 2 LZA, Aleksandra Zawadzka 2 LOI, Magdalena Witkowska 2 LOI. Ich opiekunem była Pani Izabela Zbrzeźniak. Wykonawcy występowali w dwóch kategoriach: klasy gimnazjalne i szkoła podstawowa oraz liceum i technikum. Wykonywali wybrane piosenki żołnierskie. Podczas oceny młodych artystów brane były pod uwagę: muzykalność i warunki słuchowe uczestnika, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W klasach ponadgimnazjalnych nasza uczennica Aleksandra Zawadzka zdobyła wyróżnienie. ZS3 otrymało dyplom z podziękowaniami za wzięcie udziału w przeglądzie. Dziękujemy Liceum Ogólnokształcącemu za dobrą organizację konkursu a specjalnemu gościowi za cenne wskazówki dla wykonawców. Gościem specjalnym na konkursie była pani Edyta Górniak, która wręczyła nagrody zwycięzcom.

Aleksandra Zawadzka, kl.II LOI

Odnośniki