Integracyjny spływ kajakowy

7 czerwca 2023

Klasa 3LZ oraz 3TI wraz z pojedynczymi reprezentantami innych klas wybrali się 7.06 na spływ kajakowy rzeką Krutynią. Pod opieką p. Krzysztofa Ostrowskiego, p. Roberta Szulęckiego, p. Mateusza Gąsiewskiego, p. Sławomira Sobolewskiego oraz p. Wojciecha Rogulskiego wyruszyliśmy spod budynku szkoły do miejscowości Krutyń, gdzie czekały na nas kajaki oraz ratownicy wodni, który czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Po przeprowadzonym szkoleniu i dobraniu w pary wszyscy wyruszyli w 13 km spływ z miejscowości Krutyń do miejscowości Ukta. Cały odcinek to rzeka o spokojnym nurcie w otoczeniu pięknej przyrody. Krutynia niosła nas na przemian przez dziki krajobraz i nieliczne zabudowania, okryte drzewami brzegi i rozległe łąki. Szybko i często zmieniający się krajobraz nie pozwalał na nudę. Na uwagę zasługuje przedwojenny młyn wodny w Krutyńskim Piecku, gdzie czekała na nas przenoska kajaków. Krutyń urzekła nas swoim otoczeniem i przyrodą!

Odnośniki