Inwestycja pn. „Przebudowa budynku szkoły i przystosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnością” wreszcie rusza.

14 grudnia 2020

Zadanie inwestycyjne o wartości ponad 10 milionów złotych, w całości sfinansowane zostanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zakres prac obejmie, m.in.

• rozbiórkę budynku parterowego, w którego miejsce powstanie trzykondygnacyjny budynek
    z poddaszem użytkowym, mieszczący 9 sal lekcyjnych, salę konferencyjną, szatnię, toalety
    dla niepełnosprawnych, funkcjonalne korytarze,
  • nadbudowę istniejącej części budynku, w którym znajdą miejsce pomieszczenia administracyjne oraz pokój nauczycielski wraz zapleczem socjalnym,
  • rozbudowę i przebudowę zespołu budynków CKU wraz z wymianą instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz kanalizacyjnej, w istniejącej części budynku.

Inwestycja, która rozpoczęła się w tym roku, a której zakończenie jest zaplanowane na koniec roku 2021 rozwiąże przede wszystkim problemy lokalowe CKU oraz ZS3, pozwoli na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawi warunki edukacji oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

budowa1
budowa2