„Istota niepełnosprawności intelektualnej, savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną”

19 października 2016

W dniu 19 października na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ,w ramach zadania publicznego zleconego przez Powiat Wyszkowski „Aktywna integracja”. Na to dwugodzinne szkolenie zaproszenie otrzymała klasa 2 LOL. Pani Urszula Mikołajczyk oraz pan Marek Rosłoniec wraz ze swoimi niepełnosprawnymi podopiecznymi starali się, stosując ciekawe metody, dostarczyć nam wiedzy na temat istoty niepełnosprawności intelektualnej. Pokazali nam, że osoby mimo utrudniających życie dysfunkcji, są takimi samymi ludźmi jak my, posiadają identyczne marzenia i ambicje, które chcą spełniać. Prowadzący  nauczyli nas również savoir-vivre’u, pokazali jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i przekazaną nam cenną naukę. Jestem pewna, że cała klasa wyniosła z tego coś bardzo ważnego, coś dla siebie! J

Wiktoria Ambroziak, 2 LOL

Odnośniki