IV Konkurs języka niemieckiego „SPRACHE VON GOETHE”

26 kwietnia 2018

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się IV edycja konkursu języka niemieckiego „Sprache von Goethe” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Udział wzięły cztery drużyny w trzyosobowych składach ze szkół z Zabrodzia, Mokrej Wsi, Długosiodła i Wyszkowa. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z gramatyki, pisowni ze słuchu oraz dotyczącymi niemieckiej kultury. Najlepiej wypadła Szkoła Podstawowa z Długosiodła zdobywając 65 na 77 punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie, a na ostatnim stopniu podium uplasowały się gimnazjalistki ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. Nagrody dla laureatów ufundowała rada rodziców Zespołu Szkół nr 3. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się pani Grażyna Witkowska. Aby nasi goście miło zapamiętali wizytę w naszej szkole, w przerwie między kolejnymi etapami wydarzenia zostali oprowadzeni po szkole przez uczniów klasy 2LOL, a specjalny poczęstunek dla nich przygotowali uczniowie klasy 1LZA.

Odnośniki