„Jak się odżywiać, aby uniknąć nowotworów?”

2 marca 2015

Uczeń klasy 2 LOI, Błażej Mróz wziął udział w XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Zakwalifikował się do etapu okręgowego tej olimpiady, a jednym z elementów  udziału w tej części, podlegającym również ocenie komisji konkursowej, jest przeprowadzenie tzw. akcji prozdrowotnej w swoim środowisku lokalnym. Właśnie dlatego, w dniu 2 marca, w naszej szkole odbyła się prezentacja na temat „Jak się odżywiać, aby uniknąć nowotworów?”, którą poprowadził nasz uczeń. Udział w niej wzięły klasy: 1TE, 1LOL, 1LOS, 1 LOI, 1TI, 2LOL, 2LOI, 2TE oraz 3EA. Specjalnym gościem była pani dietetyk Olga Pietrzak-Pągowska, która podsumowała spotkanie oraz uzupełniła je o inne ciekawe dla słuchaczy informacje na temat profilaktyki nowotworów i zdrowego odżywiania. Zgodnie z zapowiedzią, udostępniamy także mini-spis bezpiecznych i szkodliwych dodatków do żywności.

Akcja wyszła jednak również poza mury szkoły. 3 marca, w przychodni „Medical” przy ul. Okrzei,Błażej rozmawiał z pacjentami na temat swojejakcji i zdrowego stylu życiaoraz rozdawał ulotki informacyjne.

BM

Odnośniki