22 grudnia 2016

Dnia 22 grudnia – w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną – uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 przygotowali przedstawienie jasełkowe, w którym oglądaliśmy ścierające się ze sobą dwa światy – anielski i diabelski. Wojna dotyczyła ludzkich dusz, a  jej rozstrzygnięcie do końca pozostawało zagadką.

W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie:

Alicja Sarosiek

Bartosz Kacpura

Joanna Puchalska

Jakub Łukasiak

Katarzyna Świderska

Mikołaj Głosek

Rafał Żmijewski

Justyna Molska

Bartłomiej Twardowski

Jaku Grodzicki

Arkadiusz Rogulski

Maciej Ostapowicz.

Grupę tę wsparli swoim talentem i zaangażowaniem nauczyciele:  ks. Mateusz Cymek i Wojciech Rogulski.

W przedstawieniu wystąpili też soliści:

Piotr Kuchta, który pięknie zaśpiewał pastorałkę pt. „Mario, czy Ty wiesz” i Ernest Bereski, który zakończył przedstawienie kolędą „Jezus malusieńki”.

Uroczystość prowadzili Karolina Kownacka

i Łukasz Rakowski.

Dekoracje przygotowały: Aleksandra Biernacka, Magda Mąka i Anna Mąka.

Obsługa techniczna to: Damian Samuel, Jakub Ponichtera i Dawid Łach.

Uczniowie przygotowali przedstawienie pod opieką nauczycieli: Justyny Zawieruchy, Anety Augustynik i księdza Mateusza Cymka.

Występ poprzedził przegląd kolęd i pastorałek, przygotowany przez p. Grażynę Witkowską, w ramach którego zaprezentowali swoje umiejętności najbardziej odważni przedstawiciele klas pierwszych: Wiktoria Gajewska, Ernest Bereski, Sylwia Książek i Magdalena Garbacz.

Składamy wszystkim serdeczne życzenia – radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnego sukcesów i spokoju Nowego Roku, miłości i przyjaźni oraz tego, by ten, za którym tęsknimy, mógł zawsze zasiadać przy naszym stole.

Aneta Augustynik i Justyna Zawierucha