Jasełka i wspólne kolędowanie

21 stycznia 2013

Przedświąteczny piątek, 21 grudnia, upłynął nauczycielom i uczniom ZS 3 pod hasłem wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem oraz uczestniczenia w inscenizacji szkolnych jasełek, które od kilku lat są już tradycją.

W tym roku przedstawienie zyskało nieco inny wymiar a to dzięki współpracy ze  Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie.   Uczniowie obu placówek wspólnie przygotowali utwór sceniczny pt. ,,Zabawa w jasełka”. Premierę poprzedził szereg prób, podczas których nad młodymi aktorami czuwały panie: Monika Skura, Dorota Puścian, Anna Rogulska, Jana Dąbrowska i Joanna Skurzewska z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz Justyna Zawierucha i Magdalena Królikowska z Zespołu Szkół Nr 3.  Na widowni zasiedli  nauczyciele i uczniowie obu placówek, którzy żywo reagowali na kolejne postaci, pojawiające się na scenie, nagradzając aktorów oklaskami.

W przedstawieniu wzięli udział:

Mateusz Linka, Mateusz Biernacki, Amadeusz Godlewski, Mariusz Śniadała, Rafał Gierek, Marcin Ochmański, Marcel Lewandowski, Adrian Puścian, Michał Piotrowski, Karol Ponichtera, Kinga Bulik, Anita Kruszewska, Karolina Chmielewska, Patrycja Łachacka, Ewelina Rurka, Klaudia Jaszewska, Ola Ostrowska, Anna Staniszewska, Ewa Szymańska, Katarzyna Szymańska, Milena Paź, Anieszka Lewandowska, MichGigoń, Kamil Kuciński i Piotr Zych.

W świąteczną atmosferę wprowadził również wszystkich zgromadzonych Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, przygotowany pod kierunkiem pani Grażyny Witkowskiej.  Wystąpiło 23 wykonawców, spośród których jury w składzie: pani dyrektor Elżbieta Michalik oraz panie Lidia Chmielewska i Elwira Sawicz – Bakuła, wyłoniło zwycięski zespół. Grupę tworzyli: Ewa Rapacz (III EAB), Natalia Iwańska (II LOL), Monika Turek (II LOi), Michał Ziajkowski (I TE) oraz MichGigoń (III TE). Uczniowie zaprezentowali pastorałkę ,,Gdzie jest nasze Betlejem”, ocenioną najwyżej pod względem oryginalności, aranżacji i czystości wykonania. Będą oni reprezentować Zespół Szkół Nr 3 na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Pozostali uczestnicy przelądu:

Ernest Matliński, Klaudia Jaszewska, Anna Staniszewska, Patrycja Łachacka, Katarzyna Kochańska, Kinga Brejnak, Mariusz Śniadała, Agnieszka Lewandowska, Monika Paź, Katarzyna Szymańska, Sylwia Kuchta, Aleksandra Polak, Klaudia Bartosiak, Klaudia Twardowska, Patrycja Dudzik, Ewelina Karłowicz, Aleksandra Leśnik i Jakub Wilczyński.

Prowadzenie: Anelika Chojecka z klasy II LOS.

Odnośniki