Jasełka, kolędy, spotkania wigilijne

22 grudnia 2015

Wzorem lat ubiegłych, w ostatnim dniu zajęć lekcyjnych, tj. 22.12.2015 roku całą społeczność szkolną zaproszono do udziału w jasełkach bożonarodzeniowych. W tym roku miały one postać wiązanki recytacji wierszy, przeplatanych informacjami na temat Bożego Narodzenia oraz śpiewem kolęd.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w szkole podopiecznych i przedstawicieli DPS z Niegowa oraz Gaju-Fiszoru z sistrami Cecylią Lewandowską i Edytą Piotrowską. Naszym gościom podziękowano za przybycie oraz przekazano prezenty, a ci odwdzięczyli się najlepszymi życzeniami oraz okazałą, własnoręcznie wykonaną choinką.

Występujący zasiedli za wigilijnym stołem w asyście chóru. W bardzo ciepło przyjętym przez publiczność programie wzięli udział: z k. 1TE – Łukasz Rakowski, Paulina Żuberek, Ilona Jechna, Milena Lenartowicz, Karolina Soból, Karolina Mróz, Michał Szymański; z kl. 2LOL – Dominik Bakuła, Marta Dąbrowska, Piotr Gałązka i Weronika Kania; z kl. 1LOI – Paulina Kluczek i Izabela Brzezicka, z kl. 1LEA – Aleksandra Bloch. W chórze wystąpili z k. 3LOS – Maryla Modzelan i Sylwia Stalmach; z kl. 3LOL – Natalia Salwin i Angelika Stankiewicz; z kl. 1LOI – Katarzyna Błońska i Klaudia Wojtkowska; z kl. 2LOL – Klaudia Biernat, Magdalena Binięda i Sylwia Puścian; z kl. 3TE – Adam Wojkowski; z kl. 3TI – Mateusz Zając. Obsługę techniczną zapewnili Adrian Andryszczyk i Daniel Samsel z kl. 2TI.

Program przygotowano pod kierunkiem pań Justyny Zawierucha i Anety Augustynik oraz ks. Andrzeja Czyżewskiego.

Po występie jasełkowym nastąpił szkolny przegląd kolęd i pastorałek. Z trzech pretendujących drużyn do dalszego, powiatowego etapu zakwalifikowano grupę z klasy 1LOI.

W czasie uroczystości uczniowie Natalia Archacka oraz Błażej Mróz zaprezentowali – bardzo rozbudowane w tym roku – działania charytatywne uczniów. Treść tej prezentacji zamieszczono na szkolnej stronie internetowej.

Uroczystość poprowadził p. Jerzy Sasin. Na koniec przedstawienia p. dyrektor Elżbieta Michalik złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia na Święta i Nowy rok, przypominając iż spotykamy się 4 stycznia 2016 r.

Po przedstawieniu klasy spotkały się we własnym gronie wraz z wychowawcami na spotkaniach wigilijnych.

Jednym z motywów plastycznych wystroju hali sportowo-widowiskowej był okazały (choć ułożony „niepoprawnie”) napis:

Wesołych Świąt!

Odnośniki