20 grudnia 2013

W przedświąteczny piątek  20.12.2013 r. – zgodnie ze szkolną tradycją – nauczyciele  oraz  uczniowie ZS 3 obejrzeli przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez młodzież szkolną pod opieką p. Justyny Zawieruchy, p. Anety Augustynik i ks. Andrzeja Czyżewskiego.

Przedstawienie było próbą ilustracji zachowań współczesnych ludzi, zagubionych w codzienności i jednocześnie poszukujących uczuć, wartości i Boga. Na scenie mogliśmy oglądać dziejące się niemal równolegle zdarzenia, obrazujące gorączkę przedświątecznych zakupów w galerii handlowej, epizody z życia przeciętnych rodzin oraz sceny biblijne, przedstawiające narodziny Jezusa.

Narratorem i prowadzącym uroczystość był Cezary Dziewulski. Główni bohaterowie jasełek to młodzi ludzie , próbujący określić własną tożsamość i nie ulec zbyt łatwym i przyjemnym rozwiązaniom. W role te wcielili się Daniel Zieliński i Mariusz Śniadała. Ich rodziców zagrali Natalia Rosińska i Michał Tubaja oraz Julita Piotrowska i Błażej Mróz.   Ponadto wystąpili: Adrian Król jako szatan, Jakub Rowicki i Kacper Augustynik jako dresiarze oraz Karolina Chmielewska i Daniel Kamieniecki jako właściciele karczmy. Postać Maryi zagrała Kinga Brejnak, a Józefa – Krzysztof Powierża. Aniołem Gabrielem był Rafał Gierek. W rolach pasterzy zobaczyliśmy Juliusza Baranowskiego, Adama Wojtkowskiego, Daniela Końskiego, Piotra Skocznia, Kamila Guziewskiego  i Dawida Kaczmarczyka.  Trzej królowie to Karol Ponichtera, Adrian Puścian i Michał Piotrowski.

Występom aktorów towarzyszył chór i zespół pod batutą ks. A. Czyżewskiego, w którym zaśpiewali i zagrali następujący uczniowie: Sandra Szydłowska, Sylwia Stalmach, Milena Paź, Joanna Nasiadka, Angelika Stankiewicz, Daria Kiełczewska, Natalia Salwin, Maryla Modzelan, Błażej Mróz, Dawid Nowakowski, Maciej Ciepielewski, Mateusz Zając i Albert Królikowski.

Piosenkę pt.„Pada śnieg” wykonali Katarzyna Nowakowska i Michał Marzoch.

Obsługę techniczną uroczystości  zapewnili: Kamil Kuciński, Julia Chomontowska i Adam Masiak, pod kierunkiem p. Michała Łobacza.

Dekoracje przygotowały: Weronka Bala, Klaudia Wyszyńska i Anita Kruszewska.

W przedstawieniu brali również udział statyści z kl. II TE i IILOL.

A. Augustynik