20 stycznia 2023

Bielecka Julia - klasa 2 LL

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Witajcie drodzy uczniowie! Jestem Julia Bielecka z klasy 2LL i zapewne wielu z was mnie nie kojarzy. Pierwszy raz startuję do tak dużego przedsięwzięcia i okropnie cieszę się, że mogę tu być! Jednak wpierw zanim przedstawię moje postulaty opowiem coś o sobie – w wolnym czasie zajmuję się rysunkiem, graniem w gry, czytaniem czy pisaniem różnych rodzajów tekstów w tym, np. wiersze (niektóre z nich możecie przeczytać m.in. w gazetce szkolnej). Moi przyjaciele i znajomi określają mnie jako osobę przyjacielską, pełną empatii i wyrozumiałą.

Gdy myślałam nad postulatami, jeden z moich dobrych znajomych podsunął mi dość oczywisty fakt, jednak zapominany przez wielu ludzi – tak naprawdę to WY tworzycie samorząd. Ja jedynie mogłabym być zaledwie przedstawicielem was samych. Więc pierwsze co powinniśmy zrobić to zacząć słuchać naszej społeczności i usprawnić przepływ informacji między samorządem a uczniami. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby założenie konta na mediach społecznościowych (np. Instagramie), które by bardzo pomogły z wcześniej wymienianym problemem. Uważam, iż trzeba także wspomnieć o comiesięcznych ankietach, dzięki którym można by było sprawdzać czego chcielibyście.

Liczę na was. Stwórzmy razem lepszą szkołę.

Jakacka Małgorzata - klasa 3 LL

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Cześć, na imię mam Gosia, chodzę do trzeciej klasy liceum o profilu lingwistyczno- humanistycznym. Za rok mam maturę. Nie mam jednego hobby, ale interesuje się wszystkim po trochu. Jestem zorganizowana, towarzyska i pomocna. Chętnie poznaje nowe osoby. Bardzo lubię planować i jestem dobra w organizowaniu. Mam nadzieję, że oddacie na mnie swój głos i razem zrobimy coś dobrego.

Łobacz Aleksandra - klasa 1LI

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Cześć nazywam się Ola Łobacz. Chodzę do 1 klasy liceum o profilu matematyczno-informatycznym. Jestem młodą, kreatywną i pełną zapału osobą, która wytrwale dąży do wyznaczonego sobie celu. Posiadam zdolności aktywizowania innych i wydobywania z nich ukrytych możliwości. Cechuje mnie empatia oraz chęć pomocy innym co realizuję poprzez czynny udział w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Startuję na stanowisko przewodniczącego Samorządu Szkolnego, ponieważ uważam, że MY jako uczniowie powinniśmy mieć realny wpływ na to jak wykorzystujemy czas spędzony w szkole. Uważam, że szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywamy wiedzę, ale także znajomych i przyjaciół na lata, dlatego organizacja wyjść integracyjnych, nocowań w szkole oraz dni tematycznych jeszcze bardziej zintegrowałaby społeczność ZS3.

Jako młodzież jesteśmy ciekawi świata, więc aby otrzymać odpowiedzi na nurtujące nas pytania warto byłoby zaprosić do szkoły osoby, które mogłyby się podzielić z Nami swoim doświadczeniem. Usłyszane tam rady, historie i wskazówki na pewno zainspirowałyby niejedną osobę do działania.

Szkoła również powinna dawać możliwość rozwijania swoich pasji oraz dzielenia się nimi z rówieśnikami, na co pozwoliłaby zróżnicowana gama organizowanych konkursów tematycznych (artystycznych, sportowych, naukowych).

Zależy mi głównie na kontakcie z Wami, dlatego jestem otwarta również na Wasze propozycje. W końcu to ja jako przewodnicząca wypowiadałabym się w Waszym imieniu, więc żeby podejmować trafne decyzje pytania padłyby także bezpośrednio do Was, w postaci ankiet.

Liczę na to że mi zaufacie, a razem sprawimy że szkoła i czas spędzony w niej będzie jeszcze lepszy.

Szydlik Alicja - klasa 2TE

Zaręba Aneta - klasa 4TE5