Kolejna, trzecia edycja Kuźni Talentów już za nami…

13 lutego 2015

Tegoroczny koncert odbył się 13 lutego i obfitował w kilka niespodzianek. Jedną z nich był spontaniczny, nieplanowany występ wszystkich uczestników, którzy umilili publiczności czekanie na werdykt jury, brawurowo wykonując utwór „Wehikuł czasu” grupy „Dżem”. Kuźnia Talentów zyskała również nowy element w postaci logo, które znalazło się na znaczkach reklamowych. Koncert poprowadzili: Natalia Powierza i Damian Kurek z klasy II LOL, zaś występujących oceniło jury w składzie: dyr. Elżbieta Michalik, Mariola Mórawska, Mateusz Gąsiewski i przedstawicielka uczniów, Anita Kruszewska.

Wyłonienie zwycięzcy było nie lada problemem, ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Ostatecznie główną nagrodę przyznano zespołowi „Don’t Worry”, w skład którego wchodzą: Mateusz Zając (II Ti), Albert Królikowski (II Ti), Bartosz Sobieski (I LOi), Sylwia Wojewódzka (absolwentka LO im. C.K. Norwida), Piotr Karp (III Ti), Mateusz Bączek (II TE) i Adam Wojtkowski (II TE). Energetyczny zespół wykonał dwa utwory: „Mój jest ten kawałek podłogi” grupy Mr. Zoob oraz „Alibi” Maleo Reggae Rockers. Drugie miejsce przypadło Maryli Modzelan z klasy II LOS za przeniesienie publiczności w świat soulu Alicii Keys i przepiękną balladę „If I ain’t got you”. Trzecią nagrodę zdobyli: Jarosław Świercz (II TE) oraz Paweł Runo (absolwent ZS 3), którzy wykonali pokaz akrobatyczny z użyciem między innymi nunczako i kijów. Po raz pierwszy w historii Kuźni publiczność także miała możliwość wyłonienia swoich faworytów. Nagrodę ex aequo w tej kategorii zdobyły: Zuzanna Gardocka (I LOL) za przepiękne wykonanie „Etiudy A-moll” Arama Khachaturiana na keyboardzie oraz wspomniana wcześniej, Maryla Modzelan.

Ponadto wystąpili: Damian Polak (II Ti) w utworze „Black star” wirtuoza muzyki heavymetalowej, Yngwie Mamsteena, Daria Kiełczewska (II LOL) i Dawid Nowakowski (II Ti), w „I’ll think of you” Kurta Schneidera, Agata Brzózka (II TE) z utworem „My Immortal” grupy Evanescence oraz Sylwia Stalmach (II LOS) w piosence Adele pt. „Someone like you”.

Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim uczestnikom, szczególnie tym debiutującym i zachęcić innych, którzy się wahają, do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kuźni.

Podziękowania kierujemy także do:

– dyrekcji ZS 3 za ufundowanie nagród i dyplomów,

–  nauczycieli wychowania fizycznego, wszystkich pracowników technicznych oraz pań woźnych za pomoc w przygotowaniu dekoracji sali,

– Adama Masiaka i Marcina Rytelewskiego, uczniów klasy III Ti, za obsługę techniczną,

–  Alberta Królikowskiego z klasy II Ti za opracowanie graficznej wersji logo Kuźni,

–  Konrada Blocha z klasy IV TE za przygotowanie dokumentacji fotograficznej.

 

Organizatorzy:

Magdalena Królikowska

Kamil Gurbała

Odnośniki