KOŁO JAPOŃSKIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3

5 lutego 2013

Celem zajęć koła, nie tak dawno powstałego w naszej szkole, jest rozwijanie zainteresowań uczniów Krajem Kwitnącej Wiśni.

Skąd pomysł na jego utworzenie? Otóż pewnego dnia troje uczniów dowiedziało się, że mają wspólne, choć nietypowe, oryginalne zainteresowania, mianowicie interesują się Japonią, a szczególnie anime i mangą. Po krótkiej rozmowie stwierdzili, że ciekawie byłoby znaleźć inne osoby, z którymi można byłoby podyskutować, czy też wymienić się informacjami dotyczącymi właśnie kultury tego egzotycznego dla nas kraju, jakim jest Japonia. Stwierdzili więc, że najprościej będzie utworzyć koło zrzeszające podobnych im fanów. I tak się stało. Podzielono się zadaniami i oto jest.

NASZE CELE: zdobywanie wiedzy o Kraju Wschodzącego Słońca, rozwijanie zainteresowań, dyskusje na tematy związane z Japonią, nauka języka, wymiana posiadanych materiałów tj. anime, mangi, czy muzyka, a także zawieranie nowych przyjaźni i znajomości.

OPIEKUNEM KOŁA JEST PANI PROFESOR MATYLDA MALISZEWSKA

ZARZĄD KOŁA:
PRZEWODNICZĄCA: KATARZYNA GAJC- KLASA II LOI
ZASTĘPCA: PAWEŁ RUNO- KLASA II LOI
SEKRETARZ: WOJCIECH KLUKOWSKI- KLASA III LOI

Odnośniki