Koło Młodych Twórców KOMETA

16 października 2012

Koło Młodych Twórców KOMETA skupia uzdolnionych uczniów i absolwentów ZS Nr3. Projekty i przedstawienia KOMETY cieszą się uznaniem nie tylko uczniów naszej szkoły, lecz także lokalnego środowiska. KOMETA rozwija wrażliwość młodych artystów i odbiorców, uczy jak realizować swoje pasje, uczy cierpliwości, odpowiedzialności za grupę, a także pracy w grupie. Uczniowie realizują się w różnych rolach: jako scenografowie, plastycy, operatorzy dźwięku, inspicjenci czy charakteryzatorzy.

Koło ma na swoim koncie m.in. patriotyczne przedstawienie dla mieszkańców Wyszkowa „Jest w duszy polskiej ukryty zakątek…”, wzruszający spektakl o miłości „Bądźmy dla siebie ziemią i niebem” czy dowcipne przedstawienie o tym, co robią uczniowie na wagarach -„Wesołe jest życie leniuszka”.

Projekty koła skupiają się nie tylko na młodzieży.
W ostatnim czasie KMT zacieśniło współpracę z seniorami – członkami zespołu „Wyszkowiacy”. Wspólna praca młodych i doświadczonych artystów zaowocowała dwoma przedstawieniami – „Biesiada u Jana” oraz wystawieniem „Wesela kurpiowskiego” z okazji 30-lecia zespołu.

Opiekunkami KMT KOMETA są panie: Lidia Błachnio, Grażyna Witkowska i Elwira Sawicz-Bakuła.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odnośniki