Konkurs dla młodzieży ALIANTE 2014

14 marca 2014

Aliante 2014 to kolejna, już 13. edycja konkursu o charakterze międzynarodowym. Jeżeli interesujesz się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi koniecznie weź udział w projekcie. W tym roku jest on organizowany w 11 krajach, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce Aliante koordynowane  jest przez  STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE.

Konkurs składa się z dwóch rund krajowych, sprawdzających wiedzę merytoryczną z  zakresu wiedzy o społeczeństwie, geografii, funkcjonowania organizacji międzynarodowych takich jak NATO i UE oraz z międzynarodowego finału, który tym razem odbędzie się w bazach wojskowych na Słowacji. Oprócz sprawdzenia wiedzy teoretycznej uczestnicy zmierzą się tam z zadaniami fizycznymi przygotowanymi przez Siły Zbrojne Słowacji.

Zwyciężcy pojadą na wycieczkę do Niemiec, gdzie będą mieli możliwość zwiedzenia baz wojskowych oraz poznanie ważnych osobistości ze świata polityki, biznesu oraz wojska.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i studenci w wieku 15- 19 lat (decyduje data urodzenia: 1 sierpnia 1994 – 30 czerwca 1999),  którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów NATO i  stworzą dobrowolnie dwuosobowe drużyny.

I runda rozpoczęła się w poniedziałek 3 marca. Wystarczy się zarejestrować i  udzielić poprawnej odpowiedzi na 15 z 20 pytań zamkniętych za pośrednictwem Internetu.  ZAPRASZAMY!

Więcej informacji o pozostałych etapach oraz opis konkursu znajdziecie na stronie internetowej: www.project-aliante.org oraz na stronie organizatora krajowego www.sea.org.pl.  Pytania prosimy kierować do koordynatora krajowego: p. Sebastian Kmita, e-mail polandaliante2014@gmail.com

Oficjalna strona na facebook:

https://www.facebook.com/pages/Aliante-Polska-2014/461396430653393

 

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Odnośniki