Konkurs dla uczniów „Żyj finansowo!” rozstrzygnięty – znamy już zwycięzców!

10 czerwca 2021

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy pisemnej na temat: „Moje pierwsze cztery kółka. Od dłuższego czasu Twoim marzeniem jest posiadanie „własnych czterech kółek”. Jednak, aby usiąść za kierownicą swojego auta, wcześniej należy ukończyć kurs prawa jazdy, zdać egzamin, kupić samochód i… No właśnie, i co dalej? Przedstaw szczegółowy plan realizacji powyższego marzenia. Oprócz kosztów kursu i egzaminu na prawo jazdy kat. B oraz zakupu samochodu, uwzględnij także 2-letni koszt utrzymania własnego auta. Nie zapomnij o wszystkich opłatach, zarówno tych obowiązkowych, jak i „niezaplanowanych”. Wyjaśnij, czym się kierowałeś przy wyborze samochodu. Opisz źródła finansowania wszystkich wydatków”.

Termin nadsyłania prac konkursowych upłynął w dniu 25 kwietnia 2021 r. Jury konkursu dokonało oceny 34 nadesłanych prac. Zgodnie z werdyktem jury, laureatami konkursu zostali:

I miejsce (nagroda pieniężna 2 000,00 zł) – Zuzanna Grochowska

z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy (opiekun: Anna Wolnik);

II miejsce (nagroda pieniężna 1 500,00 zł) –Marcelina Kulesza

z II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie (opiekun: Maria Kołłupajło);

III miejsce (nagroda pieniężna 1 000,00 zł) – Kamil  Banasiewicz

z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie (opiekun: Agnieszka Chobot);

IV miejsce (nagroda rzeczowa) – Marta Zalewska

z Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie (opiekun: Renata Lalak).

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów!

Renata Lalak – nauczyciel ZS Nr 3 w Wyszkowie