Konkurs j. niemieckiego dla gimnazjalistów

23 maja 2017

W dniu 23 maja 2017 roku odbył się drugi etap III Konkursu z języka niemieckiego dla gimnazjalistów. Koordynatorem konkursu jest pani Grażyna Witkowska. Zadania konkursowe wykraczały poza program gimnazjów, jednak uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą leksykalno-gramatyczną oraz znajomością kultury Niemiec.

Poziom był bardzo wyrównany. I miejsce zajął dwuosobowy zespół z  Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu w składzie: Aleksandra Wawryło i Marta Przybysz, opiekun: pani Monika Orłowska-Wych.

II miejsce przyznane zostało Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie w składzie: Magdalena Szczepaniak, Karol Urbaniak i Damian Bajkowski, grupa przygotowywała się pod opieką pani Pauliny Sabak.

III miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Porębie w składzie: Agnieszka Piórkowska, Natalia Filipowicz oraz Kamil Harman, opiekunem była pani Mariola Morawska.

IV miejsce należało do Publicznego Gimnazjum w Rząśniku w składzie: Magdalena Adrianna Ciok, Wiktoria Łaszczewska i Wiktoria Anna Drobot, przygotowywali się oni pod opieką pani Jolanty Undiakiewicz oraz pana Łukasza Szkoda.

Nagrody zostały ufundowane przez Rade Rodziców Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie, a wręczyła je dyrektor szkoły- pani Elżbieta Michalik.

Słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów przygotowały uczennice z klasy ILZA i klasy ILZB.

Gazetkę o Goethe oraz pomoc w przeprowadzeniu konkursu zapewniły swojej wychowawczyni uczennice z klasy II LOI.

KLASA II LOI