Konkurs Operation 2018

16 kwietnia 2018

W dniu 16 kwietnia 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych odbyła się uroczystość zakończenia VII edycji Konkursu Operation 2018, organizowanego przez WSTiJO pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i ze wsparciem Pearson Central Europe. Jest to konkurs z języka angielskiego skierowany wyłącznie dla klas maturalnych, podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich jest część pisemna, tj. napisanie eseju na jeden z dwóch tematów do wyboru. W drugim etapie (część ustna) wszyscy zostali podzieleni na czteroosobowe grupy, które pod okiem egzaminatora wypowiadały się na wylosowany temat. Tematyką tegorocznej edycji były problemy dzisiejszego świata, m.in. prawa człowieka, ekologia, kwestie związane z pracą i rodziną, technologia, konflikt pokoleniowy.

Z naszej szkoły jako jedyna w konkursie udział wzięła Wiktoria Ambroziak z klasy 3LOL, która została laureatką i otrzymała certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie B2 w mowie i piśmie. 16 kwietnia odebrała pod opieką pani Marzanny Gruszczyńskiej swoją nagrodę w siedzibie WSTiJO. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału przyszłych maturzystów!

Odnośniki