8 listopada 2019

W ramach akcji pt. „Szkoła młodych patriotów”, w której Zespół Szkół Nr 3 bierze udział, 7 listopada 2019r. odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Celem konkursu jest krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście znajomości historii i literatury polskiej. Do konkursu zgłosiła się dosyć duża grupa uczniów, głównie z klas pierwszych: Oliwia Kwapisz, Gabriela Rozenek, Zuzanna Kaszubska, Alicja Osęka, Aleksandra Ponichtera, Gabriela Szabłowska, Angelika Zalewska, Igor Powierza i Kacper Piątek.

Komisja konkursowa, w której skład wchodziły polonistki naszej szkoły, ogłaszając wyniki rywalizacji podkreśliła bardzo wysoki poziom zaprezentowanych recytacji. Ostatecznie przyznano ex aequo trzy pierwsze miejsca: Gabrieli Szabłowskiej za recytację wiersza „Zbigniewa Jasińskiego pt. „Pieśń o powstańcach”,  Angelice Zalewskiej za wiersz pt. „Dzieciom polskim zamordowanym przez UPA” Lusi Ogińskiej i Zuzannie Kaszubskiej za utwór pt. „Oddycha miasto” K. K. Baczyńskiego. Drugie miejsce uzyskała Gabriela Rozenek, a trzecie – Alicja Osęka i Kacper Piątek.

Nagrodzeni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na uroczystości z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się w szkole 8 listopada.

Aneta Augustynik