Konkurs wiedzy ekologicznej.

19 kwietnia 2017

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Wymyślono go po to, aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. W tym dniu tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizują manifestacje, konferencje, spotkania i akcje na rzecz ochrony przyrody. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W naszej szkole 19 kwietnia odbył się szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, zorganizowany przez p. Grażynę Cholewińską. Konkurs był adresowany do wszystkich zainteresowanych ekologią uczniów. Głównym celem było uświadomienie problemów związanych z zanieczyszczeniem naturalnego środowiska, zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

W konkursie wzięło udział 21 osób z klas pierwszych i drugich. Uczniowie rozwiązywali samodzielnie test składający się z 30 zadań zamkniętych, za który mogli zdobyć 30pkt.

Najlepszy wynik uzyskał Marcin Kędzior z klasy I TI. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo dwie osoby: Monika Robak z klasy I LOE i Kacper Borowy z klasy I TI. Trzecie miejsce Aleksandra Turek z klasy I LZA. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Organizator

Odnośniki