Koszykarska rywalizacja szkół średnich

6 listopada 2013

W dniu 5 listopada 2013 r. w hali ZS1 odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt szkół średnich. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje szkół: ZS1, ZS2, ZS3, ZS Zabrodzie i 1 LO.

Dziewczęta grały systemem „ każdy z każdym”, mecze 2 x 10 minut z 1-minutową przerwą.

Nasz zespół zmierzył się z ZS2-wynik 14:2 dla nas. W kolejnym spotkaniu ponieśliśmy porażkę ZS1- 7:13. Z reprezentacją Zabrodzia, po emocjonującej walce dziewczęta wygrały 23:15. W ostatnim meczu drużyna ZS3 pokonała zespół z 1 LO 20:6. Końcowe wyniki zawodów:1miejsce- ZS1, 2 miejsce-ZS3, 3 miejsce- ZS Zabrodzie, 4 miejsce-ZS2, 5 miejsce-1LO.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Joanna Nasiadka 1 LOL, Angelika Stankiewicz 1 LOL, Milena Wasilewska 1 LOS, Sylwia Stalmach 1 LOS, Karolina Chorchos 2 LOS, Angelika Chojecka 3 LOS, Sylwia Kuchta 2 LOI, Dominika Rozenek 3 LOL, Klaudia Jagielska 1 LOI.

 

6 listopada 2013 r. nasza szkoła była gospodarzem Powiatowych Igrzysk w Koszykówce Chłopców. Drużyny rozegrały 10 meczy w systemie „każdy z każdym”.Chłopcy reprezentowali wysokie umiejętności techniczne i ogromną wolę walki. Rywalizacja w kolejnych meczach była bardzo emocjonująca, zawodnicy chcieli zdobyć jak najwięcej punktów. Akcje na boisku przebiegały szybko i były bardzo widowiskowe. Nasza reprezentacja zagrała kolejno z 1 LO- 34:16 dla nas, ZS 2 – 38:14 dla nas, ZS Zabrodzie – 23:25 wygrali przeciwnicy,oraz z ZS 1-wygraliśmy 33:13.

W efekcie końcowym drużyna ZS3 zajęła 1 miejsce, 1LO- 2 , ZS1-3, ZS Zabrodzie-4, ZS2-5.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dominik Wróblewski  z ZS3.

Skład naszego zespołu:Amadeusz Godlewski 2EA, Rafał Ambroziak 4TE, Ernest Matliński 4TE,

Michał Orłowski 1 LOI, Piotr Włodarczyk 1 LOI, Hubert Chmielewski 2LOS, Rafał Gierek 2LOI,

Dominik Wróblewski 1LOS, Maksym Grzybowski 2LOS, Dawid Zubel 1TI.

                                                                           Gratulacje dla zwycięzców!

Odnośniki