Krokiem poloneza w dorosłe życie!

21 stycznia 2017

W sobotę 21 stycznia 2017 roku maturzyści, wychowawcy i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, wraz z osobami towarzyszącymi, brali udział w uroczystym balu studniówkowym. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce w hali sportowej WOSiR , na tę okazję pięknie przystrojoną w kolory srebra i granatu.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pani dyrektor Elżbieta Michalik, wicedyrektorzy Adam Mickiewicz oraz Jerzy Sasin, a także ks. Mateusz Cymek oraz przedstawiciel Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – Andrzej Kwiatkowski. Nie mogło zabraknąć również rodziców oraz członków komitetu studniówkowego na czele z przewodniczącą – Jolantą Królikowską.

Uroczystość poprowadzili Izabela Prus z klasy 3LOE oraz Dawid Nowakowski z klasy 4TI. Przed samym rozpoczęciem uczniowie zatańczyli eleganckiego walca, do którego choreografię ułożyły uczennice klasy drugiej LOL: Gabriela Chełchowska i Weronika Podpora. Całą grupą opiekowała się pani Małgorzata Szwed. W tej części artystycznej wzięli udział: Weronika Kania, Piotr Gałązka, Anna Łempicka, Bartłomiej Podgórski, Maja Salwin, Tomasz Krawczyk, Karolina Bralewska, Maciej Chmielewski, Aleksandra Bednarczyk, Szymon Skura, Laura Morawska, Dawid Kalinowski, Monika Bereda, Adam Wojtkowski, Klaudia Zyśk i Kacper Chlipała.

„Zatrzymajmy się na chwilę w tej pięknej wieczorowo – zimowej scenerii. Szanowne Panie, szanowni Panowie, studniówka to taki magiczny czas, kiedy młodzieży wypada pozostawić młodzieńczą beztroskę, a wkroczyć w dorosłość. Tę dorosłość przypieczętujecie jeszcze, kiedy zdacie matury” – mówiła pani Elżbieta Michalik.
Na ręce maturzystów pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia: jak najlepszych wyników podczas egzaminów maturalnych, wielkich uśmiechów na twarzach oraz żeby tak, jak w tym wyjątkowym dniu ,  byli eleganccy przez całe dorosłe życie.

„W imieniu organu prowadzącego szkołę, chciałbym złożyć Wam życzenia miłej i radosnej, na długie lata zapamiętanej zabawy, ale przede wszystkim tego, co się stanie za 100 dni. Aby Wasze matury były maturami wyłącznie celującymi” – takie słowa skierował do tegorocznych maturzystów Andrzej Kwiatkowski – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

W imieniu komitetu studniówkowego głos zabrała przewodnicząca komitetu studniówkowego Jolanta Królikowska: „Miło szaleć, kiedy czas ku temu”. Dzisiejszego wieczoru słowa wielkiego poety renesansu, patrona Waszej szkoły Jana Kochanowskiego nabierają szczególnego znaczenia. To wieczór uroczysty, niepowtarzalny, niezwykły, a jednocześnie sprzyjający dobrej zabawie. Drodzy uczniowie, dziś czas na zabawę, a za 101 dni egzamin dojrzałości. Wiedza i umiejętności, które zdobyliście, to zasługa waszych wspaniałych nauczycieli i dyrekcji. Kochani maturzyści, rodzice patrzą dzisiaj na Was z wielką dumą i wzruszeniem. „W życiu piękne są tylko chwile” –  jak śpiewał Ryszard Riedel. Mam nadzieję, że ten bal studniówkowy na zawsze pozostanie w waszych wspomnieniach jako piękna chwila.

Z życzeniami dla maturzystów wystąpiła  także reprezentantka klas młodszych – Milena Lenartowicz z klasy 2 TE, a błogosławieństwa na cały okres studniówkowej zabawy oraz przygotowań do matury udzielił ksiądz Mateusz Cymek.

Na specjalne podziękowania zasłużyli wychowawcy klas maturalnych, którzy przez 3 lub 4 lata dokładali wszelkich starań, żeby pokazywać swoim podopiecznym odpowiednią drogę, motywować do działania i opiekować się każdego dnia. Ciepłe słowa podziękowań oraz małe upominki otrzymali:
pani Agata Zawadzka – wychowawczyni klasy 3LOL
pani Agnieszka Zdrojewska – wychowawczyni klasy 3LOI
pani Małgorzata Szwed – wychowawczyni klasy 3 LOS
pani Agnieszka Wydryszek – wychowawczyni klasy 3LOE
pani Joanna Świętoń – wychowawczyni klasy 4TE
pan Robert Szulęcki – wychowawca klasy 4 TI

Serdeczne podziękowania dla rodziców , organizatorów  i  fundatorów studniówkowego balu, w  imieniu maturzystów wygłosili : Paulina Petrykowska i Piotr Gałązka. Zaraz po ich przemówieniu przyszedł czas na tradycyjny element każdego balu studniówkowego – dostojny, staropolski  polonez. Został on odtańczony w dwóch turach: w pierwszej zatańczyły klasy 4TE, 3LOE i 3LOL, a w drugiej 4TI, 3LOI i LOS.

Po zakończonej części oficjalnej przyszedł czas na biesiadę. W trakcie zabawy pojawiła się mała artystyczna niespodzianka: premiera  teledysku stworzonego przez wszystkie klasy maturalne w trakcie 3-tygodniowych  intensywnych przygotowań . Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli: Patrycja Piórkowska i Weronika Kania z klasy 3LOL oraz Mateusz Zając z klasy 4TI. Projektem libduba  opiekowała się pani Agata Zawadzka. Projekcja filmu cieszyła się dużym uznaniem. Towarzyszyły jej naprzemienne oklaski i wybuchy śmiechu oraz wspólne  śpiewanie refrenu piosenki Farben Lehre  „Matura”. Uczniowie byli zadowoleni z efektów swojej samodzielnej pracy, w której mogli się zintegrować i wykazać kreatywnością.

Młodzież wzorowo bawiła się do białego rana w rytmach muzyki różnych gatunków.
Elegancki  bal dobiegł końca zbyt szybko, ale  jego uczestnicy zapamiętają go do końca życia jako miłe i pozytywne wspomnienie z lat młodości.

”Minęła Studniówka z wielkim hukiem. Czas ucieka i matura coraz bliżej…”
Już tylko 100 dni zostało maturzystom do ostatnich powtórek, nadrabiania i przyuczania, żeby wyniki z egzaminów wypadły jak najlepiej.

Jako reprezentant maturzystów życzę uczniom klas 3 liceum i 4 technikum  bardzo dobrych wyników z matury, dostania się na wymarzone studia i samych sukcesów w symbolicznie rozpoczynającym się dorosłym życiu.

 

 Dawid Nowakowski, klasa 4 TI

Odnośniki