„Lekcja o funduszach Europejskich” w naszej szkole!

3 listopada 2022

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie klasy II TE po opieką pani Sylwii Ludwikowskiej na lekcjach Sporządzanie biznesplanu w okresie październik listopad 2022 roku wzięli udział w lekcjach o Funduszach Europejskich. Poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmienia ją lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021 2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych: broszury, upominki dla uczniów, gry planszowe, a także konspekt lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostaną ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia.
Po zrealizowanych lekcjach, nauczyciel wraz z uczniami wezmą udział w konkursie pt. „PROJEKT:
SZKOŁA!” i zgłoszą swój pomysł na nowe inwestycje w lokalnej przestrzeni. Dla autorów
najciekawszych prac, organizatorzy przewidzieli wartościowe nagrody, które będą wspierać edukację w szkołach.


Więcej informacji o projekcie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

Odnośniki