Lekcja w kinie

3 października 2022

3 października 2022r. uczniowie klas: 1LL, 2LL, 3LL, 4LL, 1LEa, 3LE, 4LI oraz 4TE5 wybrali się wspólnie z grupą nauczycieli ZS3 do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na „Lekcję w kinie” zorganizowaną przez Centrum Edukacji Filmowej.

Spotkanie obejmowało wykład „Kino jako narzędzie manipulacji” oraz projekcję filmu. W czasie prelekcji prowadzący przybliżył kilka sposobów służących manipulacji w kinie m.in. posługiwanie się uogólnieniem, odwoływanie do stereotypów czy przedstawianie bohaterów z określonej perspektywy. Uczestnicy w aktywny sposób brali udział w spotkaniu poprzez odpowiadanie na pytania prowadzącego. Wykład został urozmaicony różnorodnymi fragmentami filmów i programów telewizyjnych mających zilustrować omawiane treści.

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu pt. ”Brudna gra” w reżyserii Gavina Hooda. Thriller ten przedstawia historię analityczki brytyjskiego wywiadu, która ujawnia tajne rządowe informacje, tym samym narażając się na zarzut zdrady stanu.

Uczniowie pozytywnie ocenili spotkanie. Szczególnie przypadła im do gustu jego pierwsza część, wpłynęła na to forma wykładu – połączenie elementów multimedialnych z ciekawymi treściami omawianymi przez prelegenta.

Karolina Mickiewicz

 

Lekcja w kinie

Odnośniki