Licealiści klas pierwszych w Warszawie

4 marca 2013

W dniu 20.02.2013 uczniowie klas 1LOS i 1LEA Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie  z wychowawcami: M. Kowalczyk i E. Chmielińską oraz opiekunami: A. Zawadzką i A. Gałązką byli na wycieczce w Warszawie.

Jej pierwszym punktem była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach na lodowisku. Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Ewolucja na lądach„ w Muzeum Ewolucji PAN, popularyzującą widzę o ewolucji życia na Ziemi. Wrażenie na zwiedzających wywołały szkielety i czaszki krwiożerczych dinozaurów, odkrytych w kredowych skałach pustyni Gobi.

Kolejnym punktem było obejrzenie filmu pt „Tajemnica Westerplatte” Pokazuje on obrońców Westerplatte jako ludzi – z ich siłą i słabością. Podkreśla, że bohaterowie byli mężczyznami, którzy postawieni w skrajnej sytuacji mogą być mężni, bohaterscy, ale również mogą wątpić i odczuwać strach. Doskonała obsada aktorska, interesujący temat sprawia, że można ten film polecić innym.

Zmęczeni ale zintegrowani oraz zadowoleni późnym śnieżnym popołudniem uczniowie wrócili do Wyszkowa.

Odnośniki