„Ludziom radość daj i uśmiech”

21 marca 2022

Pod takim hasłem w dniu 21.03.22. w ramach programu „Wychowanie i Profilaktyka”
odbył się marsz, w którym udział wzięła klasa 3LL4 pod nadzorem Pani Agnieszki Michalik
oraz pedagog Lidii Chmielewskiej.

Uczniowie wszystkich, okolicznych szkół zebrali się na placu targowym przy ul. Dworcowej w celu przygotowania się do pochodu niosącego wsparcie Ukrainie i szerzącego idee wolności oraz równości. Przemarsz zaczął się około godziny 11.00, kiedy to uczestnicy pochodu wraz z banerami i hasłami promującymi wspomniane wcześniej wartości, w eskorcie policji ruszyli w kierunku placu miejskiego. Czekała tam na nich Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP oraz prasa i organizatorzy przedsięwzięcia. Całe spotkanie zostało poprowadzone przez Oliwiera Ciskowskiego i Karolinę Pyśk – liderów grupy WIP. Młodzież, w celu wyrażenia solidarności z okupowanym przez Rosję krajem, utworzyła flagę Ukrainy
z wcześniej otrzymanych balonów. Następnie odśpiewano pieśń napisaną przez członków organizacji WIP. Marsz był również dobrą okazją do umocnienia więzi między uczniami
oraz okazania wsparcia obywatelom Ukrainy w sytuacji wojny i konieczności uchodźstwa.
W dalszej części wydarzenia aktywiści wzięli udział w zabawach integracyjnych, między innymi wspólnie zatańczyli belgijkę. W czasie wyprawy zamanifestowano poparcie wyszkowskich mieszkańców dla naszych wschodnich sąsiadów, a także nawoływano
do pokoju i zaprzestania przemocy.

 

Oliwia Szapkiewicz kl. 3 LL4

„Ludziom radość daj i uśmiech”
„Ludziom radość daj i uśmiech”
„Ludziom radość daj i uśmiech”

Odnośniki