Majowa wycieczka klas 3LI4 i 3LZ4

17 maja 2022

17 maja uczniowie klas 3LI4 i 3LZ4 pod opieką Pań I. Składanek, J. Zawieruchy oraz D. Nizińskiej udali się na wycieczkę, na której było coś dla ciała i coś dla ducha.
W pierwszej kolejności odwiedziliśmy dworek w stylu pozytywistycznym w Gołotczyźnie, zwiedziliśmy cały teren z przewodnikiem, po czym pojechaliśmy do miejscowości Opinogóra by odwiedzić muzeum romantyzmu. Podziwialiśmy neogotycki pałacyk, w którym mieszkał Zygmunt Krasiński. Odwiedziliśmy też dwór, a tam podziwialiśmy wystawę „Malarstwo i rzeźba w epoce romantyzmu”. Teren wokół pałacu otacza piękny park z  zabytkowymi ławeczkami oraz pomnikami.
Ostatnią atrakcją wycieczki był paintball w Gładczynie, gdzie bawiliśmy się chyba najlepiej. Przez opóźnienie mieliśmy mniej czasu, jednak zdążyliśmy zagrać, każdy miał szansę ubrać się w specjalny kombinezon i wyjść na pole gry. Po grze mieliśmy chwilę odpoczynku, podczas której mogliśmy zjeść grillowane przekąski, pośmiać się i porozmawiać.
Ten wyjazd wzmocnił relacje między nami, dał chwilę wytchnienia od nauki.

Odnośniki