„Mamusiu, co to za ptaszek?”

9 stycznia 2020

Dnia 9.01.2020 klasy 1LLp i 1LOL uczestniczyły w spektaklu Młodzieżowej Akademii Teatralnej Pan Hilary pod tytułem : „Mamusiu, co to za ptaszek?” autorstwa Karoliny Kasprzak.

Sztuka opowiadała o trudzie pogodzenia wielu ról w życiu, takich jak macierzyństwo, kariera zawodowa i realizacja pasji. Monodram w wykonaniu Igi Jambor – Skupniewicz zachwycił uczniów prostotą i kreatywnością przekazu. Teatr przedmiotu, cieni, nastrojowa muzyka, prowadziły widzów od śmiechu po zadumę.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z autorką sztuki, aktorką i psychologiem. Zostały
na nim poruszone tematy dorastania oraz wyzwań dorosłego życia. Podczas dyskusji uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania bezpośrednio od autorek.

Alicja Kalata kl. I LLp