Mikołajkowa wycieczka klas 1LEa oraz 1LEb

6 grudnia 2023

Z okazji Mikołajek uczniowie klas 1LEa oraz 1LEb wraz z wychowawcami tj. Kamilem Gurbałą i Katarzyną Nikodemską oraz opiekunami Magdaleną Kozon i Mariolą Mórawską, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Spod szkoły klasy wyruszyły o godzinie 8.00. Jako pierwsze uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie zostali podzieleni na dwie grupy. Gdy pierwsza grupa była na wykładzie związanym z twórczością oraz życiem Picassa, druga grupa miała godzinę na zwiedzenie pozostałej części muzeum. Następnie grupy zamieniły się. Uczniowie mieli okazję poznać kim był Picasso, z czego zasłynął, jak wyglądały jego początki życia twórczego, poznać jego życiorys, podziwiać obrazy oraz oryginalną własnoręcznie wykonaną przez niego ceramikę. Na koniec wykładu każda z grup otrzymała kartki, gdzie mogła wykazać się umiejętnościami próby stworzenia obrazu w stylu Picassa. Następnym punktem wycieczki było lodowisko znajdujące się w Parku Bródnowskim, gdzie uczniowie wspaniałe się bawili jeżdżąc na łyżwach. Dla uczniów była to świetna rozrywka. Wszyscy około godziny 17.00 wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenie.

Maja Wielądek 1LEb

Odnośniki