MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

7 grudnia 2022

6-7 grudnia br. został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego, miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna naszej szkoły. Turniej był skierowany do młodzieży naszej placówki.

Turniej rozgrywany był w ciągu dwóch dni: 6 grudnia o godzinie 11.30 w kat. kobiet i 7 grudnia o 9.00 w kat. mężczyzn. Do rywalizacji stanęło blisko 50 zawodników .

Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowe rozstawienie zawodników, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach.

 Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów, przy których rywalizowano systemem rozgrywek „do dwóch przegranych”, w opinii znawców najbardziej sprawiedliwym sposobie rozgrywania rywalizacji w tej dyscyplinie.

 W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

 

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się zawodniczka Aleksandra Łobacz – 1LI, a w następnej kolejności:

II m – Alicja Gawińska – 4LZ4

III m- Gabrysia Kowalska – 1LI

IV m – Oliwia Wróbel – 4LZ

V m – Kinga Wiśniewska – 4LZ4

VI m – Paulina Denis – 2LI

Udział wzięły również: Zwolińska Ł., Chudy E., Zaremba A., Staśkiewicz O., Szurawska M., Stadnik J., Fydrych O., Telec A.

 

W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Gołaszewski – 4TI , a następnie:

II m – Piotr Szurawski – 4TI

III m- Max Żarnowski – 3LEO

IV m – Ksawery Kowalski – 1TE

V m – Wultański Piotr – 1TE

VI m – Jakub Kucharczyk – 4TI

Udział wzięli także: Ciskowski A.,Ostrowski M., Jagielski H., Owsianko P., Rogulski M., Kurpiewski T., Wójcik E., Baliński A., Zdziarstek F., Bloch Sz., Trybalski M., Garbarczyk M., Zaradkiewicz J., Składanek P., Puławski K., Pakieła O., Szymański D., Depta H.

 

Głównym sędzią tego turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego p. Piotr Nida.

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego i mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

A. Łobacz

Odnośniki