Mistrz kickboxingu

9 października 2012

W szeregach uczniów naszej szkoły (druga klasa sportowa) mamy młodego sportowca, który może poszczycić się dużymi osiągnięciami sportowymi. Wyszkowianin Marcin Borecki trenuje boks oraz kickboxing od września 2009 roku w klubie Gimnazjon Apin Wyszków, pod okiem trenera Pawła Delugi. W 2011 roku zdobył pierwsze miejsce w turnieju bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Stołecznego Warszawy, oraz drugie miejsce  w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Kickboxingu w Puławach. Najowocniejszy jednak okazał się rok 2012, w którym został mistrzem polski juniorów Polskiego Związku Kickboxingu (zawody w Świebodzicach), następnie wygrał swój pierwszy zawodowy pojedynek na Gali Kickboxingu Fighters Night w Ostrowcu Świętokrzyskim, oraz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Z organizowanych we wrześniu 2012r. w Bratysławie Mistrzostw Świata w Kickboxingu przywiózł brązowy medal.

Mistrz kickboxinguMistrz kickboxingu