Młodzieżowa Akademia Filmowa

8 listopada 2022

W ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej wybrane klasy pierwsze i drugie miały okazję obejrzeć kolejny film z cyklu „Trudne tematy”. „Moje życie to cyrk” opowiada o dziewczynie, która – w przeciwieństwie do swojego taty – wiecznego artysty (będącego klaunem w cyrku) i obieżyświata, odkrywa w sobie pasję do nauki i od tej chwili ma jedno pragnienie: dostać się do prywatnej szkoły. W tej decyzji wspiera ją nowa nauczycielka, która mocno w nią wierzy i pomaga Laurze podczas egzaminów wstępnych. Jednak tata dziewczynki nie do końca rozumie, dlaczego jego dziecko tak bardzo różni się od niego samego i nie chce podążać tą samą drogą życiową co on. Takie konflikty zdarzają się, kiedy rodzice czy opiekunowie mają dla swoich dzieci zupełnie inne pomysły na życie… 

Film skłaniał do dyskusji na temat buntu i jego znaczenia w kształtowaniu się postaw życiowych młodych ludzi.

Aneta Augustynik

Odnośniki