MŁODZIEZOWA AKADEMIA FILMOWA

5 grudnia 2022

W poniedziałek 5 grudnia klasy pierwsze i drugie obejrzały kolejny film z cyklu „Trudne tematy” –„BELLE” w  REŻ. MAMORU HOSODY (2021). Film opowiada o  Suzu, dziewczynie, która dźwiga ciężar traumy po stracie swojej mamy. Jest zamkniętą w sobie, ukrywającą przed innymi swoje prawdziwe emocje i pragnienia nastolatką. Pewnego dnia Suzu odkrywa wirtualny świat „U” i tu, korzystając z awatara Belle, odkrywa i rozwija zaniedbany w świecie realnym talent do śpiewu. Niezwykle przejmujący śpiew Belle zdobywa uznanie wielomilionowej publiczności „U”. Przyciąga również Bestię, inną postać świata „U”, pełną gniewu i agresji. Te dwie postaci, a także kryjące się za nimi realne osoby, połączy wyjątkowa więź, która wpłynie na ich realne życie, postawy i wybory. Film to porywająca wizualnie opowieść dla nastoletnich widzów, która może stać się ciekawą lekcją odkrywania siebie, pokonywania życiowych trudności i dokonywania właściwych wyborów.

Aneta Augustynik

Odnośniki