Młodzieżowa Akademia Filmowa

10 października 2022

W poniedziałek 10 października wybrane klasy pierwsze i drugie wraz z opiekunami uczestniczyły w pierwszym spotkaniu Młodzieżowej Akademii Filmowej, które odbyło się w Domu Kultury „Hutnik”. Młodzież mogła obejrzeć film pt. „Podróż księcia” – historię pewnego rozbitka, który okazuje się być starym księciem z zupełnie innej krainy. Przybysz trafia do nowego świata, poznaje go, ale i sam budzi zainteresowanie lokalnych naukowców.

Niestety para naukowców widzi w tajemniczym przybyszu przede wszystkim niezwykle ciekawy obiekt badań i eksperymentów.

„Podróż księcia” to poruszająca animacja o spotkaniu dwóch światów, wzajemnej nauce i otwartości na wszystko, co nowe i inne.

Przed projekcją filmu młodzież rozmawiała o tym, co to jest racjonalizm, czy rozum zawsze powinien wodzić prym nad uczuciami w jaki sposób konstruktywnie wyrażać emocje i uczucia.

Aneta Augustynik

 

Młodzieżowa Akademia Filmowa

Odnośniki