Myślimy o zagranicznych studiach

23 listopada 2017

23 listopada 2017 naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka organizacji Global Education – pani Sandra Staniszewska, która przyjechała na zaproszenie pani Izabeli Zbrzeźniak.

Global Education jest firmą, która bezinteresownie pomaga maturzystom dostać się na studia w Wielkiej Brytanii lub Holandii. Pani Sandra Staniszewska przedstawiła nam etapy potrzebne do rozpoczęcia nauki, takie jak, matura, certyfikat IELTS, aplikacja z podaniem, zakwaterowanie i tymczasową pracę. Zapoznaliśmy się zarówno z plusami, jak i  minusami nauki za granicą.  Poznaliśmy wiele kierunków studiów na przeróżnych uczelniach. Dodatkowo, za pomocą prezentacji, poznaliśmy studentów, którzy są w trakcie lub już ukończyli studia.

To spotkanie zdecydowanie było dla nas czymś nowym. Myślę, że wielu maturzystów  rozszerzyło dzięki temu swój zakres myślenia o studiach oraz zaczęło w nowy sposób myśleć o swojej przyszłości.

                                                                                                            Weronika Podpora

Odnośniki