Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca 2024

W niedzielę 3 marca 2024r. w Wyszkowie odbyły się główne uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, ustanowiony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów niepodległościowego podziemia. W Sanktuarium św. Idziego została odprawiona uroczysta msza święta, a następnie pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Kościelnej delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Uroczystościom towarzyszyła muzyczna oprawa Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP i obecność licznych pocztów sztandarowych. W tegorocznych wyszkowskich uroczystościach poczet Zespołu Szkół nr 3 godnie reprezentowali uczniowie z klasy 2 TE (P. Składanek, M. Grześkiewicz, N. Zalewski i z klasy 1 TP (F. Kowalski, A. Maciejczuk, K. Rurka).

Opiekunowie pocztu: O. Mitłosz, W. Kosińska

Odnośniki