„ Nie lękajcie się”

29 października 2015

„ Od dziś już bez lęku i z nadzieją w sercu będziemy kroczyć ścieżkami Jana Pawła II, bo wiemy, że On ciągle jest wśród nas” – tymi słowami prowadzący rozpoczęli uroczystość, której głównym celem było przypomnienie najważniejszej myśli pontyfikatu Ojca Świętego.

W dniu 29 października  2015 roku  w Zespole Szkół Nr3 w Wyszkowie odbył się „Dzień Bibliotek Szkolnych”. Uroczystość przygotowała klasa I LEB pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy przy współpracy  nauczyciela religii p. Justyny Zawieruchy.

Przedstawienie odbyło się trzykrotnie w bibliotece szkolnej , gdzie zasiadali kolejno uczniowie klas pierwszych LOI, TE, a także Dyrekcja ZS 3 i CKU oraz nauczyciele. Podczas kolejnej osłony spektaklu publiczność, czyli klasy LEA i LOL mogła rozmyślać nad sensem słów Ojca Świętego prezentowanych przez klasę I LEB. Swój ostatni występ aktorzy mieli zaszczyt przedstawić uczniom klasy I TI, młodszym koleżankom i kolegom z klasy III A  i III C   Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie oraz pani wicedyrektor Agnieszce Zacharskiej  i nauczycielce Wiolecie Runo. . Każde przedstawienie kończyło się skromnym poczęstunkiem dla nauczycieli i gości.

Klimat uroczystości nadawała także wyjątkowa dekoracja pomieszczeń biblioteki. Został przygotowany kącik z książkami o Papieżu, wystawka z cytatami Jana Pawła II, a pozostałe elementy dekoracyjne były w barwach papieskich. Przygotowane potrawy przypominały gościom ulubione dania naszego Ojca.

Mamy nadzieję , że nasza uroczystość wywołała  głębokie refleksje , a myśli Jana Pawła II na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Klasa 1 LEB

Odnośniki