„Nie ma śmieci – są surowce” 15.09.2017

15 września 2017

„Nie ma śmieci – są surowce” to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Urząd Miasta w Wyszkowie. Klasy II LZA i II LZB wraz z opiekunami 15.09.2017 wyruszyły do Nadleśnictwa Wyszków. Po drodze zebrano wiele śmieci, które zostały posegregowane i spakowane do odpowiednich worków.  Uczniowie wzięli udział w lekcji terenowej , którą poprowadził przedstawiciel nadleśnictwa pan P. Ludwikowski. Przy ognisku można było odpocząć, upiec kiełbaski, porozmawiać o sposobach ochrony środowiska.  

Odnośniki