„NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ + INTEGRACJA = GODNEGO ŻYCIA GWARANCJA”

11 maja 2023

11 maja uczniowie ZS3 – kl II LZ i I LEA wzięli udział marszu organizowanym  z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa (21 marca) oraz Światowego Dnia Świadomości i Wiedzy o Autyzmie (2 kwietnia). Młodzież  naszej szkoły i innych placówek  przemierzali ulicami Wyszkowa w towarzystwie osób niepełnosprawnych. Do zebranych dołączyli motocykliści z klubu Free Horses oraz zawodnicy Rhinos Wyszków. Uczniowie  byli ubrani na niebiesko  i założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności i integracji  z osobami  ze spektrum autyzmu i z zespołem Downa. Tradycyjnie symbolem  marszu były niebieskie balony. Słoneczną aurą i radością na twarzach  zakończyła się  impreza na skwerze Jana Pawła II obok kościoła św. Idziego.

Pamiętajmy Uczniowie!!!, że im więcej zrozumienia i naszego szacunku dla niepełnosprawności, tym więcej szansy na godne życia dla niepełnosprawnych.

Dziękujemy uczniom za udział, a także pomoc w przygotowaniach do wydarzenia.

Uczestnicy

Odnośniki