„NOE” w Zespole Szkół Nr 3

7 kwietnia 2016

W dniu 7 kwietnia 2016 roku naszą szkołę odwiedził po raz drugi zespół pedagogów „Dezyderia”. Powodem spotkania było zrealizowanie programu „NOE” z zakresu profilaktyki alkoholowej autorstwa dr. Krzysztofa Wojcieszka.   Udział wzięli uczniowie wszystkich klas pierwszych.

Temat przewodni stanowiły takie wartości jak : „prawda, miłość, wolność” i były mocno akcentowane.

Program „NOE” miał na celu wydobyć na światło dzienne istotę uzależnienia i współuzależnienia, poprzez wielowariantowe przekonywanie zamierzonych treści (mini wykład, psychodramy, świadectwo, burze mózgów i zabawa w loterię). Program ten wpływa na kształtowanie trzeźwych obyczajów poprzez dostarczenie wzorców asertywnych oraz ukazanie atrakcyjnego aspektu zdrowego stylu życia, animowanie   i wzmacnianie środowisk abstynenckich w szkole.

Oto przesłanie, które pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli po spotkaniu z pedagogami.

przesłanie

Lidia Chmielewska

Odnośniki