„NOE”

6 listopada 2018

W dniu 06 listopada 2018 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli  w programie profilaktycznym„NOE”.

Zadaniem programu było wywołanie postawy asertywnej wśród uczniów  i motywowanie do podejmowania osobistych postanowień,  nie sięgania po alkohol.

Treści programu przyczyniły się do pogłębienia wiedzy młodych ludzi na temat realnych konsekwencji picia i używania  środków zmieniających świadomość.

PROGRAM SKŁADAŁ SIĘ Z TRZECH CZĘŚCI

• Część I – PRAWDA – ma na celu uświadomić młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, informuje o szczegółach i skutkach uzależnienia.
  • Część II – MIŁOŚĆ – akcentuje wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi.
  • Część III – WOLNOŚĆ – rozwija umiejętność odmawiania, asertywności, zachęca do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień.