Od wiśni do czereśni

10 maja 2021

Uczniowie Zespołu Szkół nr. 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie  przystąpili do projektu „TRADYCYNY SAD” –  to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu  naszego  społeczeństwa.   Julia Wiśniewska, Magdalena Oleksiak, Ewa Świeżak,  Zuzanna  Królikowska,   Julia Kowalska i Wiktoria Górska , uczennice klasy 2LOZ wraz z wychowawcą  panem Piotrem  postanowili  wzbogacić nasze tereny w zasadzone przez nich  drzewka owocowe, w tym roku drzewka czereśni. Zdecydowali się na odmianę miodówki, starej odmiany czereśni,  promując w ten sposób  stare odmian drzew owocowych. Założenia projektu pozwalają  na zasadzenie drzewek na terenie ogólnodostępnym. Niestety na terenie naszej szkoły trwa budowa, głównie z tego powodu drzewka czereśni  zasadzono na terenie miejscowości Gaj w gm. Zabrodzie, dzięki uprzejmości KGW „Gajowianki” na terenie ogólnodostępnym dla wszystkich. Cały zespół zaangażował się w prace, skorzystał  z rad i wskazówek inż. Elżbiety Michalik doświadczonej w tej dziedzinie tak z wykształcenia jak i zamiłowania do  roślin. Wiele pomysłów i wskazówek na pewno uczestnicy projektu wykorzystają na własnym podwórku. Dlaczego  CZEREŚNIE?  Czereśnie można nazwać  „owocem młodości”, zawierają wiele witamin, porcję wapnia, żelaza i jodu mają mało kalorii, zaliczane są do przeciwutleniaczy.

Zachęcamy do sadzenia drzewek, odmian starych, tradycyjnych, które będą owocowały wiele lat, nawet w niekorzystnych warunkach. Jeśli ktoś z uczniów naszej szkoły lub pracowników chciałby stworzyć sad czereśniowy prosimy o kontakt, chętnie pomożemy.

                                                                   2LOZ 

Od wiśni do czereśni
Od wiśni do czereśni
Od wiśni do czereśni
Sadzenie drzewek

Odnośniki