Odkręcamy, pomagamy i na leczenie Kacpra i Adama zbieramy!

12 października 2022

Drodzy uczniowie ZS3,

Wspólnie możemy zdziałać cuda, dlatego włączamy się w akcję zbiórki korków!

Pomagać można na wiele różnych sposobów. Najważniejsze jest to, aby pomoc przynosiła konkretne efekty.

 Butelki po napojach i sosach, kartony po sokach, słoiki z rozpuszczalną kawą, słoiczki po kosmetykach i opakowania chemii domowej. Słowem – wszystkie opakowania, które mają plastikowe nakrętki i które mamy w domach, są dobrą okazją do tego, by pomóc.

Ile warta jest jedna nakrętka? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że za kilogram nakrętek można otrzymać średnio 60 gr, a w 1 kg mieści się ok 425 nakrętek, odpowiedź brzmi: tyle co nic… Jednak przy większym zaangażowaniu jest to wystarczająco, by uzbierać trochę pieniędzy dla potrzebującej osoby.

W sytuacji, gdy trwa walka z czasem, każda złotówka jest na wagę złota! Zbiórka nakrętek nabiera więc sensu, bo okazuje się, że mała nakrętka może mieć wielką moc.

Zachęcamy więc do włączenia się w zbiórkę i wrzucania nakrętek do specjalnie przygotowanych pojemników przy sali C.0.6, w pomieszczeniu B.1.9 oraz obok siłowni (H.1.8).

Do akcji przyłącza się również CKU!  Zachęcamy wspólnie do pomocy!

Niech Nasza pomoc będzie liczona w tonach!

 

Odkręcamy, pomagamy i na leczenie Kacpra i Adama zbieramy!

Odnośniki