Operacja Czysta Rzeka cz.2

30 maja 2022

W dniu 30 maja uczniowie klas 1 TE, 1 LI i 1 LEO pod opieką Pań Joanny Świętoń, Matyldy Kryszkiewicz, Katarzyny Kownackiej i Pana Tomasza Dąbrowskiego, uczestniczyli w akcji „Operacja Czysta Rzeka” cz.2.

Po przybyciu na plażę nad lewym brzegiem wyszkowskiego Bugu, uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki oraz potrzebne akcesoria do sprzątania śmieci. Zostali podzieleni na 2 grupy i z przewodnikami ze „Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic” poszli na sprzątanie dorzeczy Bugu.

Młodzież z ZS3 przetrząsnęła cały lewy brzeg wyszkowskiego Bugu od mostu drogowego na Latoszku, przez Rybienko Leśne do ujścia rzeczki Rudej na Drogoszewie. Na szczęście, dzięki dużej akcji sprzątania rzeki pod szyldem Operacji Rzeka w kwietniu tego roku, tym razem śmieci nie było już tak wiele.

Po akcji na uczestników sprzątania czekał poczęstunek przy ognisku i integracja międzyklasowa.

 

Do zobaczenia za rok 🙂

Odnośniki