„Ostatnie wakacje” – pouczająca lekcja historii w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej

20 września 2021

20 września 2021 r. uczniowie klas 2 LL i 3 LL4 wraz z opiekunami Agnieszką Michalik, Robertem Szulęckim i Tomaszem Dąbrowskim uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii.

Prowadzącą spotkanie była p. Weronika Kołacz – pracownik Działu Edukacyjnego Muzeum Historii Polski, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom niespokojny czas w historii Polski tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Spotkanie zostało poprowadzone w formie warsztatów z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i archiwalnych fotografii. Zadaniem uczniów było m.in. uporządkować chronologicznie wydarzenia przedstawione na zdjęciach czy nadać tytuły fragmentom tekstów źródłowych.

Ze względu na omawiane treści lekcja historii była nie tylko pouczająca, ale również bardzo wzruszająca.

 

Agnieszka Michalik

Odnośniki