Otrzęsiny 2014

30 września 2014

W dniu 30.09.2014 roku odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszych klas w progi naszej szkoły, tzw. OKOCINY. Wszystko przygotowała klasa II LOL z wychowawcą Panią Izabelą Zbrzeźniak. Pomogły także uczennice klasy II LOE- Weronika Biernacka i Olga Karasiewicz oraz uczniowie klasy II TE- Paulina Dąbkowska i Michał Tubaj.

Od samego początku panowała cudowna atmosfera. Wszyscy byli ciekawi co ich czeka, by stać się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Pierwszoroczniacy mieli do wykonania dziesięć zadań. Liczba ta związana jest z tegorocznymi obchodami dziesięciolecia istnienia Zespołu Szkół nr 3.
Tradycją w naszej szkole jest umalowanie wszystkich pierwszaków i poczęstowanie ich specjałem przygotowanym przez daną klasę. Pierwsze zadanie było prawdziwym wyzwaniem, gdyż dwoje reprezentantów z każdej klasy nawzajem malowało z zamkniętymi oczami swoje twarze. Wygrała klasa I TI, która wykazała się niezwykłym talentem artystycznym i ogromną wyobraźnią.

Kolejna konkurencja była przeznaczona dla prawdziwych kotów, bowiem musieli oni wypić w jak najkrótszym czasie miskę pełną mleka. Tym razem wygrała klasa I LOI, która wykazała się zwinnością i sprytem, jak rasowy kot.

Następne zadanie wymagało posiadania umiejętności pisarskich, jak i twórczych, gdyż kolejnym wyzwaniem, które czekało na pierwszoklasistów było napisanie wierszyka składającego się z dwudziestu słów. Każda grupa otrzymała słowo, które obowiązkowo musiało zostać zawarte w ich pracy.

Potem sprawdziliśmy sprawność fizyczną uczniów naszej szkoły. Mieli oni pokonać wyznaczoną trasę slalomem. Dla utrudnienia wykonali ćwiczenie ,,taczki”.

W kolejnej konkurencji pierwszoroczniacy mogli ugasić swoje pragnienie. Jedno z nich musiało odgadnąć z czego został zrobiony dany soczek. Okazało się, że zadanie z pozoru proste okazało się niezwykle podchwytliwe i niezmiernie mylące.

Następnie zaś przyszedł czas na karaoke. Były to wspaniałe występy, które odkryły niejeden talent wokalny, ale również nie zabrakło śmiechu i zabawnych sytuacji.

Sprawdziliśmy także jak nasi koledzy i koleżanki radzą sobie w stresujących sytuacjach. Ich zadaniem było zjedzenie przepysznej bitej śmietany. Konkurencja wywołała najwięcej uśmiechu i entuzjazmu na naszych twarzach.

Na kolejnych uczestników czekało nielada wyzwanie, bowiem konkurencja okazała się jedną z najtrudniejszych, a mianowicie wiązanie krawata.

Ostatnie zadanie sprawiło najwięcej trudności- ułożenie jak najwyższej piramidy z kart. Konkurencja ta wymagała niezwykłej cierpliwości i precyzji. Na twarzach uczestników nie dało się nie zauważyć ogromnego skupienia, a także zdenerwowania.

I tym oto sposobem dotarliśmy do końca uroczystości. Podczas podliczania punktów zaproszono wszystkie klasy do zaśpiewania wspólnej piosenki. Nie da się ukryć, że narady były bardzo burzliwe i emocjonujące, ale na szczęście jury podjęło ostateczną decyzję i zwyciężyła klasa I LOS, która w nagrodę otrzymała jeden wybrany dzień bez pytania. Zabawa zakończyła się w niezwykle miłej atmosferze i z ogromnym uśmiechem na twarzach.

Klaudia Rozenek
Angelika Stankiewicz